رستاق نیوز = توفیقی دست داد تا به مناسبت تولد حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها و روز زن ،  با یک بانوی نیکوکار ، همسری با وفا و مادری مومن دیداری داشته باشیم.

جاجیه خانم “بی بی صدیقه رضوی عزآبادی ” صبیه مرحوم حاج آقا نصرالله رضوی از سلسه سادات رضوی که اجداد ایشان با نزدیک به ۳۰ واسطه به آقا علی ابن موسی الرضا علیه آلاف التحیه والثنا می رسد.

ایشان همسر فقیدسعید حاج سید محمد باقر رکن الدینی از خیران نیکوکار استان وکشور است که طی ۶۳ سال زندگی مشترک نقش تاثیر گذاری در اقدامات نیکوکارانه آن مرحوم داشته است .

آنچه در زیر می آید گفتگویی است که درحاشیه دیدار اعضای هیات امنای موسسه اسفنجرد با ایشان صورت رفت.

خانم رضوی در ابتدای سخنان خود با چشمانی اشکبار از همسرش مرحوم رکن الدینی یادکرد وگفت : زندگی ایشان با سخت کوشی در کار ، همت در کار خیر و عشق به ۱۴ معصوم عجین بود. تفریح ودلخوشیش برپایی مجلس امام حسین علیه السلام بود واز مجلس روضه حظ و بهره فراوان داشت .

از خانواده علم بود ، به علما ارادت ویژه ای داشت و خود نیز با کتاب ومطالعه همنشین بود در کسب وکار مقید بود و با مشتریانش رفیق بود که کتابخانه ارزشمندی که از وی بجا مانده نشانه این علاقمندی است که البته قرار است این کتابخانه به حوزه علمیه اهدا شود.

هرجایی کار خیر بود او هم بود برای انتقال آب یزد درموسسه کوثر برای فعالیت های آموزشی در موسسه جواد ، درهرجایی که یک آبرومندی نیاز به همراهی داشت کوتاهی نمی کرد.

من همواره ایشان را در کار خیر همراهی می کردم؛ در موضوع ساخت اورژآنس و بیمارستان حضرت امام رضا علیه السلام به طوره ویژه تشویق کردم که باقیات والصالحاتی در عرصه سلامت برای خود بحا بگذارد و البته من هم اگر اقدامی کردم به برکت همراهی ایشان بود.

سعی می کردم همواره زمینه آسایش و آرامش همسرم را فراهم کنم تا ایشان به آسودگی خاطر به کارهای خود ادامه دهند و هیچ وقت مانع کارشان و پیشرفتشان نمی شدم ودر طول این ۶۳ سال هرگز از ایشان بدی ندیدیم.

وقتی ایشان پا به سن گذاشتند از ایشان خواستم کار وکسب را کمتر کند گفتند تا توان دارم کار را رها نمی کنم چون تا من به کار مشغول باشم هزاران نفر درکنارمن به کار مشغولندو چرخ زندگی خود را می چرخانند.

ایشان در پایان ازعلاقه مرحوم رکن الدینی به زادگاهش عزآباد و تلاش برای عمران و آبادانی آن اشاره کرد و خطاب به اعضای هیات مدیره اسفنجرد گفت: کار خیر به نیت و توان هر فرد بستگی دارد و قطعا هر قدمی که شما برای خدمت به مردم بر می دارید نزد خداوند محفوظ است.

 

  • نویسنده : محمد رضا قانع عزابادی
  • منبع خبر : رستاق نیوز