رستاق نیوز - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد: احتمالا هفته پیش رو یا ده روز آینده پیک شیوع کرونا در استان یزد باشد.

به گزارش رستاق نیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، معاون درمان دانشگاه علوم پزشگی شهید صدوقی یزد در بازدید از بیمارستان‌های شهرستان‌های میبد و اردکان گفت: یزد، میبد و اردکان جزء کانون‌های آلوده به کرونا در استان هستند.
دکتر محمد نوری شادکام با بیان اینکه احتمالا هفته پیش رو یا ده روز آینده پیک شیوع کرونا در استان باشد، افزود: برای ارائه خدمات مطلوب به بیماران، ۷۰ تخت بستری و ۵ تخت آی سی یو به بیمارستان اردکان و یک بخش به طور کامل و ۵۰ تخت بستری، ۵ تخت آی سی یو و ۵ تخت اورژانس به بیمارستان امام جعفرصادق (ع) میبد درنظر گرفته شده است.
معاون درمان دانشگاه  شهید صدوقی یزد خاطرنشان کرد: ۱۵۰ تخت هم در بیمارستان شهیدصدوقی یزد در نظر گرفتیم. با امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی که پیش بینی شده است این بیمارستان برای پوشش بیماران شهرستان‌های دیگر ظرفیت سرویس دهی به ۳۰۰ بیمار را داراست.
نوری با تأکید بر تلاش شبانه روزی پزشکان و پرستاران گفت: توصیه من به مردم این است که مراقبت‌های بهداشت فردی که مهمترین آن‌ها شست و شوی دست ها و عدم حضور در اماکن شلوغ است را جدی بگیرند.