رستاق نیوز – هادی هادی نسب آخرین اقدامات شهرستان برای پیشگیری ومقابله باکورنا و برنامه های پیش روی شهرستان اشکذر دراین زمینه را تشریح کرد

به گزارش رستاق نیوز هادی نسب در نشست هم اندیشی با دهیاران و فرماندهان پایگاههای مقاومت محلی رستاق با موضوع نحوه اجرای طرح فاصله اجتماعی و پیشگیری از کرونا گفت : هنوز هم به عقیده تمامی کارشناسان بهترین راه مقابله با کرونا درخانه ماندن وپرهیز از ارتباط با دیگران‌است .

 وی شمار مبتلایان کرونا درشهرستان را تاکنون ۱۶ نفر ذکرکرد و گفت : متاسفانه این ویروس منجر به فوت ۲ نفر شده است .

ایشان افزود : درشرایط فعلی نیمه شعبان فرصت مناسبی است برای همه مردم ؛ نهادهای اجتماعی و تشکل های مردمی که در کنار موسسات نیکوکاری به کمک افراد نیازمند بشتابند .

فرماندار خاطر نشان کرد : اداره صنعت ؛ معدن وتجارت شهرستان برای تهیه بسته های معیشتی نیازمندان آماده ارائه برخی اقلام با نرخ تنظیم بازار است .

او از مدیران کانال ها وگروههای مجازی خواست زمینه برگزاری واجرای برنامه های شاد ومذهبی را به مناسبت نیمه شعبان در شبکه های موبایلی فراهم کنند.

نماینده دولت در شهرستان اشکذر ادامه داد : شوراها ؛ دهیاران و پایگاههای بسیج طرح ها وپیشنهادات  کارشناسی شده خود را درخصوص چگونگی تداوم طرح غربالگری وپایش ورودی رستاق به بخشداری ارائه کنند.

هادی نسب خاطرنشان کرد : برای  ارائه طرح ها وپیشنهادات فوق وبه منظور دستیابی به یک تصمیم جامع ؛  انجام نظرخواهی و ارزیابی افکارعمومی از گروه های مختلف مردم و اهالی روستا های رستاق ضروری است .

این مسئول افزود : محلول پاشی وضدعفونی کلی به صورت قبلی عملا کارائی چندانی ندارد و ازاین پس نقاط واماکن حساس روستاها به صورت دوره ای وزیر نظر مرکز بهداشت ضدعفونی می شود .

وی اذعان کرد برخی از مشکلات روزهای اخیر هشداری بود برای  مردم که حتی درمعاملات ملکی خود نیز تجدیدنظر کنند چرا که همه دیدید فروش گسترده املاک رستاق به افراد غیر بومی؛  این روزها چه مشکلاتی رابرای اهالی به دنبال داشت .

هادی هادی نسب به رسانه ها و فضای مجازی شهرستانتوصیه کرد : ‌در انعکاس اخبار ورویدادها علاوه بر مد نظر داشتن صحت ؛ دقت و استفاده از منابع معتبر ؛ برای بالابردن روحیه نشاط و شادابی درجامعه تلاش کنند.

ایشان تاکید کرد رعایت پروتکل های بهداشتی در مقابله وپیشگیری از کرونا در همه زمینه باید ملاک عمل باشد و در مورد دفن اموات کورنایی نیز پروتکل مربوطه ملاک ومعیار است .

فرماندار شهرستان افزود : امروزه بسیاری از گروه های شغلی دچار مشکل شده اند و با تنگی معیشت روبرو هستند فلذا باید تمام توان مدیریتی در جهتی باشد که کسب وکارها ضربه نبینند .

وی خاطرنشان کرد علیرغم تاکید مدیریت شهرستان برای جمع آوری وتشکیل بانک های اطلاعاتی موردنیاز توسط دستگاههای اجرائی این مهم تاکنون محقق نشده است و تنگناهای موجود در برخی برنامه های روزهای اخیر ناشی از عدم وجود بانک های اطلاعاتی است که امیدوارم همه دستگاههای ذیربط دراین راستا اقدام کنند.

ایشان درپایان ازتمام کسانی که در زمینه های مختلف اعم از اجرای طرح غربالگری و پایش ورودی ها؛ ضدعفونی کردن اماکن ؛ تولید ماسک ؛ اطلاع رسانی و آموزش ، ارائه خدمات درمانی وبهداشتی در منطقه رستاق خالصانه تلاش کرده اند ازجمله دهیاران ؛ فرماندهان پایگاههای مقاومت ؛ شوراهای اسلامی ؛ گروههای جهادی ؛ خانه های بهداشت و مرکز درمانی ؛مدیران کانال ها وگروههای مجازی ؛ بسیجیان و مردم رستاق صمیمانه قدردانی کرد.