رستاق نیوز – دهیاران رستاق در زمینه راههای پیشگیری از کورنا آموزش دیدند و با راهکارهای مقابله آشنا شدند.

به گزارش رستاق نیوز بخشدار مرکزی شهرستان در این نشست که صبح امروز درمرکز بهداشتی و درمانی صدرآباد رستاق برگزارشد گفت : کنترل و مقابله با کورنا نیاز به مشارکت همگانی مردم دارد .

محمد حسین قانعیان امن ترین مکان برای مقابله با این ویروس را خانه دانست و گفت : مردم با ماندن در منازل از گسترش این بیماری جلوگیری کنند .

قانعیان افزود : کار ضدعفونی کردن اماکن عمومی در روستاها با همکاری دهیاری ها و پایگاههای بسیج به صورت مستمر درحال انجام است .

وی از دهیاران خواست به طور مستمر بر آبادی خود نظارت کنند و از برگزاری برنامه هایی که موجب تجمع مردم می شود بپرهیزند .

بخشدار رستاق از ممنوعیت پخش نذری در آرامستانها خبرداد و گفت : علاوه براین هرگونه دستفروشی نیز در روستاها ممنوع شده است .

این مسئول ازمردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف دراین زمینه مراتب را به شورا یا شبکه بهداشت اعلام کنند .

رئیس مرکز بهداشت اشکذر : تاکنون هیچ موردی ازابتلا به کورنا ویروس در شهرستان گزارش نشده است

درادامه این نشست رئیس مرکز بهداشت شهرستان اشکذر نیز گفت : خوشبختانه تاکنون هیچ موردی ازابتلا به کورنا ویروس در شهرستان گزارش نشده است .

دکتر لیلا ابدی افزود : پاک بودن این شهرستان مرهون رعایت وهمکاری مردم است وامیدوارم این همراهی همچنان ادامه داشته باشد .

دکتر ابدی از دهیاران خواست برای اجرای مصوبات ستاد مکری مقابله با کورنا شهرستان تلاش کنند و در آبادی خود نظارت مستمری بر رفت و آمدها داشته باشند .

وی برتعطیلی اصناف غیر ضروری ، ممنوعیت دستفروشی ، ممنوعیت برپائی تجمع های مختلف ، ممنوعیت پخش نذری و … تاکید کرد و از دهیاران به عنوان بازوان اجرائی ستاد مقابله با کرونا در روستاها قدردانی نمود.

ایشان درادامه دستورالعمل های پیشگیری ومقابله با کورنا را تشریح کرد و به سوالات دهیاران دراین زمینه پاسخ گفت .