رستاق نیوز – به مناسبت روز جهانی داور برآن شدیم تاهرچند کوتاه آقای علی محمد عزیزی بندرآبادی داور جهانی جودو از منطقه رستاق را خدمتتان معرفی نمائیم . با تبریک روز جهانی داور به این داور جهانی از دیار ” تمدن وتدین وتلاش ” اطلاعاتی که از ایشان در صفحات وب حاصل شد تقدیم می […]

رستاق نیوز – به مناسبت روز جهانی داور برآن شدیم تاهرچند کوتاه آقای علی محمد عزیزی بندرآبادی داور جهانی جودو از منطقه رستاق را خدمتتان معرفی نمائیم .

با تبریک روز جهانی داور به این داور جهانی از دیار ” تمدن وتدین وتلاش ” اطلاعاتی که از ایشان در صفحات وب حاصل شد تقدیم می گردد.

خبر اول تهران – خبرگزاری جمهوری اسلامی ۱۵/۱۲/۷۹

“علی محمد عزیزی”به عنوان داور “درجه آ” جودوی جهان معرفی شد فدراسیون جودواعلام کرد:”علی محمد عزیزی” به عنوان نخستیــــن داورایرانی به کسب “درجه آ” جهانی از سوی فدراسیون بین المللی جودو نائل شد .عزیزی به عنوان رئیس کمیته داوران فدراسیون جودو ایران در سال ۱۹۹۵میلادی موفق به کسب “درجه ب “و سپس درجه “آ” آسیا شده بود.وی پس از ۵ سال قضاوت در مسابقه های بین المللی در آذرماه سالجاری به عنوان نماینده کشورمان در آزمون داوری درجه آ جهانی در کره جنوبی شرکـت کرد و با کسب امتیازات لازم به عنوان داور درجه آ جهانی معرفی شد.این نخستین بار است که یک داور جودو ایرانی موفق به کسب این عنـــوان شده است .

خبر دوم بهمناه ۱۳۸۷- “علی محمد عزیزی” که درسال های دور تر درسمت رییس هیات جودو استان یزد فعالیت داشت در بهمناه ۱۳۸۷ به عنوان رییس کمیته داوران فدراسیون جودو منصوب شد درسابقه خبر معرفی ایشان چنین آمده است : طی حکمی در بهمناه ۸۷ از سوی ” عبدالجلیل رضوی ” رییس فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران، “علی محمد عزیزی” رییس هیات جودو استان یزد به عنوان رییس کمیته داوران این فدراسیون منصوب شد.

عزیزی نخستین داور دارای مدرک ‪ Aجهانی جودو در کشورمان است که دراین رشته سابقه ‪ ۱۰سال ریاست کمیته داوران فدراسیون، چهار سال عضویت در کمیسیون داوری آسیاو عضویت در کمیسیون داوری ایران را دارد. عزیزی، ریاست هیات شمشیربازی استان یزد را نیز عهددار است. (تاریخ خبر ۵/۱۱/۸۷)

وی در اسفند ماه همان سال به مسابقات بین المللی آلمان اعزام شد

ایشان همچنین تنها داور جودو ایران در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون بود خبری که در خبر باشگاه خبرنگاران جوان در شهریورماه ۱۳۹۳ چنین آمده است :

داور بین المللی جودو کشورمان برای پنجمین دوره متوالی در بازی‌های آسیایی قضاوت خواهد کرد.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ علی محمد عزیزی رئیس کمیته داوران جودو ایران که قضاوت در بازی‌های آسیایی را از سال ۱۹۹۸ و سیزدهمین دوره این رقابت‌ها در بانکوک آغاز کرده ، در بازی‌های ۲۰۰۲ بوسان ، ۲۰۰۶ دوحه و ۲۰۱۰ گوانگجو نیز حضور داشته است.

عزیزی از سوی اتحادیه جودو آسیا برای قضاوت در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی به اینچئون کره جنوبی دعوت شده که به همراه تیم ملی راهی این کشور خواهد شد. ( تاریخ خبر ۲۳/۶/۱۳۹۳ )

و خبری دیگر در فروردین ۱۴۰۱ “علی محمد عزیزی» رئیس سابق هیات جودو استان یزد به عنوان رئیس سازمان لیگ جودو کشور منصوب شد.

در حکمی از سوی «آرش میراسماعیلی» رئیس فدراسیون جودو ، «علی محمد عزیزی» رئیس سابق هیات جودو استان یزد به عنوان رئیس سازمان لیگ جودو منصوب شد.

میراسماعیلی رئیس فدراسیون در پایان مجمع انتخاباتی هیات جودو استان یزد ، حکم انتصاب «علی محمد عزیزی» به عنوان رئیس سازمان لیگ را به وی اعطا کرد.

در این مجمع «محمد صادق عزیزی» با ۱۹ رای مجمع از ۲۳ رای به مدت چهار سال سکان هدایت هیات جودوی استان یزد را در دست گرفت.( تاریخ خبر ۱۸ /۱/۱۴۰۱)

  • نویسنده : محمد رضا قانع عزابادی
  • منبع خبر : رستاق نیوز