رستاق نیوز – سرهنگ سید اسدالله امامی در جمع دهیاران و فرماندهان پایگاههای مقاومت محلی رستاق گفت : از هفته آینده غربالگری و پایش کورنا درروستاهای رستاق ،  به صورت محله محور تداوم می یابد .

به گزارش رستاق نیوز سرهنگ امامی فرمانده سپاه شهرستان اشکذر درجمع دهیاران و فرماندهان پایگاه های مقاومت رستاق افزود: بسبج و سپاه پاسداران در کنار مردم برای مقابله با کرونا ویروس از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنند و تا کنون نیز از همه ظرفیت های موجود شهرستان برای مقابله و پیشگیری استفاده کرده است .

وی افزود : براین باوریم که انتشار این ویروس یک جنگ بیولوژیک و علمی است که به مراتب سخت از نبرد نظامی با دشمن رودرو است .

امامی ادامه داد : بسیج و سپاه علاوه بررصد اطلاعاتی درقرارگاه شهید رهنمون  با ایجاد سه قرارگاه شهید الله دادی درخضرآباد ؛ شهید حججی درفیروزآباد وشهید سلیمانی در رستاق کار پایش و غربالگری ورودی های شهرستان را انجام داده است .

ایشان خاطرنشان کرد کار غربالگری ورودی ها به روشی که درحال انجام است تا ۲۲ فروردین ادامه خواهد داشت و از هفته آینده شوراهای اسلامی ؛ دهیاری ها و پایگاههای مقاومت درهرآبادی به پایش و مدیریت حوزه تحت پوشش خود می پردازند.

وی جلوگیری از برپایی تجمع های انسانی ؛ نظارت بر رفت وآمد افراد غیربومی وغیرساکن ؛ راه اندازی گشت های سیار در طرح غربالگری جدید مورد نظر است و عملا مدیریت غربالگری به صورت محله محور و درداخل آبادی ها خواهد بود .

فرمانده سپاه شهرستان مشارکت بسیج در ضدعفونی کردن اماکن ؛ جذب کمکهای خیری  ومشارکت گروههای جهادی برای تولید ماسک را از دیگر فعالیت های بسیج در مقابله با کورنا برشمرد و گفت : تاکنون بسیج درحوزه شهرستان اشکذر افزون بر ۱۲۰ هزار قطعه ماسک تولید کرده است .

وی با قدردانی از بسیجیان ؛  دهیاران و شوراهای اسلامی  افزود : مشارکت ، همراهی و کارجهادی شما دراین مدت قابل ستایش و قدردانی است و قطعا از برکات معنوی آن مآجور خواهید بود .

ایشان به لزوم مشارکت پایگاههای مقاومت محلی برای حمایت از اقشار آسیب پذیر  درشرایط فعلی اشاره کرد و گفت : بسیجیان با جلب  حمایت های خیری برای تهیه و توزیع بسته های معیشتی همزمان با نیمه شعبان تلاش خواهند کرد .

سرهنگ امامی بر بهره مندی از ظرفیت های رسانه ای شهرستان به ویژه فضای مجازی برای آموزش ، ارتقای آگاهی و ارائه اخبار موثق یادآورشد و گفت : فضای مجازی می تواند با تهیه و نشر برنامه های شاد در برگزاری جشن های نیمه شعبان به صورت مجازی ایفای نقش نماید .