رستاق نیوز - سومین جلسه مشترک شورای تامین و قرارگاه مرکزی مبارزه با ویروس کرونا در سال جدیددر سالن کوثر فرمانداری برگزار شد

هادی نسب گفت : طبق آخرین آمار تا به امروز تعداد ۱۴ نفر از شهروندان شهرستان به این بیماری مبتلا شدند که از این تعداد ۱۰ نفر مرد و ۴ نفر زن هستند که میانگین سنی مبتلایان بالای ۶۰ سال است و متاسفانه ۲ نفر از مبتلایان شهرستان به ویروس کرونا فوت کردند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری اصناف شهرستان در تعطیلی مغازه ها، گفت: اصناف شهرستان به جز صنوف تامین کننده مایحتاج مردم تا ۲۲ فروردین ماه تعطیل خواهند بود و هر گونه تصمیم گیری در خصوص فعالیت آن ها در بعد از این تاریخ مشروط به تصمیم ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا است.

هادی هادی نسب با تقدیر از صاحبان صنایع شهرستان که با همراهی با قرارگاه مرکزی مبارزه با ویروس کرونا نقش مهمی در کنترل شیوع این ویروس داشتند، افزود: از صنایع درخواست می شود با تداوم همکاری خود و تعطیلی تا ۲۰ فروردین ماه به قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا کمک نمایند.

 رئیس قرارگاه مرکزی مبارزه با ویروس کرونا شهرستان اشکذر در خصوص نحو خدمات رسانی ادارات شهرستان اظهار داشت: دستگاه های شهرستانی موظف هستند تا ۲۰ فروردین ماه با یک سوم نیرو در محل خدمت حاضر شوند و ضمن جلوگیری از هر گونه تجمع در محل اداره، مواد ضدعفونی کننده را در اختیار کارمندان خود قرار دهند.

ایشان در خصوص اجرای طرح غربالگری و پایش سلامت اتباع بیگانه شهرستان به ویژه در گلخانه ها افزود: دستگاه های ذیربط مرتبط با این موضوع موظف هستند ضمن تعامل، همکاری و هماهنگی با یکدیگر تا تاریخ ۲۳ فروردین ماه اجرای این طرح را به اتمام رسانده و گزارش آن را به دبیرخانه شورای تامین شهرستان ارائه دهند.

وی  به پروتکل الحاقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص دفن اموات کرونایی اشاره و تاکید کرد: بیمارانی که فوت آنها به دلیل ویروس کرونا باشد و این موضوع مورد تایید مرکز بهداشت و درمان شهرستان قرار گیرد خواه ساکن شهرستان باشند و یا استان های دیگر اجازه دفن اموات خود در آرامستان های مناطق شهری و روستایی شهرستان را نخواهند داشت و دفن میت آنها در محل های پیش بینی شده بیماران کرونایی صورت خواهد گرفت.

هادی نسب به آمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان اشاره و گفت: طبق آخرین آمار تا به امروز تعداد ۱۴ نفر از شهروندان شهرستان به این بیماری  مبتلا شدند که از این تعداد ۱۰ نفر مرد و ۴ نفر زن هستند که میانگین سنی مبتلایان بالای ۶۰ سال است و متاسفانه ۲ نفر از مبتلایان شهرستان به ویروس کرونا فوت کردند.

رئیس قرارگاه مرکزی مبارزه با ویروس کرونا شهرستان اشکذر در خصوص ضدعفونی کردن معابر شهری و روستایی شهرستان اظهار داشت: ضروریست نیروهای بسیج، شهرداری و دهیاری ها در خصوص ترکیب مواد ضد عفونی کننده و نحو ضد عفونی کردن معابر و اماکن عمومی مطابق با دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام نمایند و از هر گونه اقدامی خارج از این دستورالعمل که ممکن است آسیب های جدی دیگری را به دنبال داشته باشد خودداری نمایند.

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری اشکذر