رستاق نیوز ـ شهید معظم مجید حاتمی تاجیک جوانی در سن 15 سالگی به جبهه های حق علیه باطل شتافت.

شهید معظم مجید حاتمی تاجیک

این شهید بزرگوار در بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۵۰ نخستین فرزند از خانواده غلامرضا حاتمی تاجیک در تهران دیده به جهان گشود و تا ۸ سالگی در تهران و بعد به همراه خانواده به یزد آمد و دوره راهنمایی را در مدرسه طراز و یک سال متوسطه را در دبیرستان ۱۷ شهریور گذراند.

او بسیار مودب،مهربان و با گذشت بود و زمانی که شهر یزد با حضور شهدا فضای خاصی داشت و مجید نیز ۱۵ ساله شده بود زمزمه رفتن به جبهه را آغاز کرد و با راضی کردن خانواده پا در عرصه ایمان و عشق و علاقه اش به اسلام نهاد.

شهید حاتمی تاجیک آموخته های خود را در گردان ثارالله با ایثار و فداکاری تمام و در آب های شلمچه در عملیاتهای کربلای ۵ و ۸ به نمایش گذاشت و یک تنه پای بر دژ دشمن نهاد.

او در عملیات کربلای ۵ که دست راستش در اثر موج انفجار آسیب دید آن را پنهان می کرد و بعد از چند روز بهبودی به درس پرداخت و بعد از یک ماه درس خواندن باز راهی جبهه نور علیه ظلمت شد که در عملیات کربلای ۸ شرکت کرد و همراه با غواصان تیپ پیروز الغدیر در منطقه عملیاتی شلمچه به دشمن یورش برد و در سحرگاهان هجدهم فروردین شصت و شش خون خود را به همراه جانش به خدای تبارک و تعالی تقدیم کرد.

فرازی از وصیت نامه شهید:
ولاتحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا
گمان مبرید کسانی که در راه خدا کشته می شوند،مرده اند،بلکه زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی می خورند.
ای مردم؛ بپا خیزید و علیه دشمنان داخلی و خارجی بجنگید و سعی کنید جامعه ای اسلامی درست کنید.نگذارید فساد تمام جامعه را بگیرد.به روحانیت احترام گذارید،چون انقلاب را روحانیت شروع کرد و تداوم بخش آن نیز روحانیت است.

  • نویسنده : حجت امینی