رستاق نیوز ـ شهید معظم حسین رحمانی در 25 مهر 1363 سمبل تمامعیار و خالص وقار و اطمینان قلبی شد.

شهید معظم حسین رحمانی شمسی(ابوالقاسم)

شهید معظم در ۳۰ شهریور ۱۳۴۵ در روستای شمسی رستاق یزد در خانواده ای مذهبی و کشاورز دیده به جهان گشود و در همان کودکی آثار صدق و یمین و ایمانش زبانزد بود.

در سال ۵۷ با وجود شجاعت و جوانمردی در این سن در شب هفتم محرم به دست ماموران شاه دستگیر می شود و بعد از آزادی با حضور در پایگاه بسیج به این پایگاه رونقی دوچندان می بخشد چراکه با همه صمیمی بود و همیشه لباس فرم بسیجی می پوشید،تلاوت قرآنش طولانی ،در مراسم دعای کمیل،دعای ندبه و نماز جماعت شرکت می کرد.

او که به عنوان یک بسیجی ساده و تک تیرانداز به دفاع مقدس پرداخت و پس از دوسال حضور داوطلبانه و سربازی امامزمان(عج) و آموزش های مداوم با جدیت و قاطعیت و نظم برنفس خود چیره شد و در آخرین اعزام او که در روز ۱۳ محرم بود به عنوان معاونگروهان ،زره جهاد به تن کرد.

در ۲۵ مهر ۱۳۶۳ سمبل تمامعیار و خالص وقار و اطمینان قلبی شد وقلب پراز شورحسینی را با دفاع جانانه در برابر تک دشمن در منطقه زید نشانه تیردشمن نمود و کفار بعثی را از میهن بیرون راند.

فرازی از وصیت نامه شهید:
« برادران بسیجی ام؛ ازباب تذکر حقیر سخنی با شما می گویم.برادرانم،معنی و مفهوم زندگی آن وقت معلوم می شود که انسان در جهت خدا حرکت کرده و خداگونه باشد پس باید تقوای خدا را پیشه خودساخت و از هرگونه اعمال و مسائلی که انسان را از خدا دور می سازد دوری جست. »

  • نویسنده : حجت امینی