رستاق نیوز – سید محمد ابراهیم اقبالی گفت : "مردم در کانون تصمیمات قضائی جایگاه ویژه ای دارند " افزود : تمام سعی ما براین است که رضایت مندی مردم را افزایش دهیم و قطعا کاهش اطاله دادرسی دراین راستا نقش ویژه ای دارد .

به گزارش رستاق نیوز دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذردرنشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزارشد با اشاره به اهمیت و جایگاه  رسانه ها و خبرنگاران گفت : اگر امروزه خبرنگاران و رسانه ها چه به صورت مکتوب ویا مجازی نبودند بسیاری از ضعف ها و اسیب ها شناسائی نمی شد .

سید ابراهیم اقبالی همراهی خبرنگاران و مردم  را با دستگاه قضا ستود و گفت : مردم در بحث کشف جرم ، شناسائی مسائل ، مشکلات ، آسیب ها وجرائم از مسئولین جلوترند و عملکرد رسانه ها نیز یاری رسان مچموعه دادگستری در پیشگیری از وقوع جرم و شناسائی مجرمان شده است .

اقبالی با یاداوری این نکته که “مردم در کانون تصمیمات قضائی جایگاه ویژه ای دارند ” افزود : تمام سعی ما براین است که رضایت مندی مردم را افزایش دهیم و قطعا کاهش اطاله دادرسی دراین راستا نقش ویژه ای دارد .

وی با تاکید بر احیای حقوق عامه  گفت : مبارزه با زمین خواری ، آلودگی هوا ، مبارزه با فساد و تلاش برای پیشگیری از وقوع جرم از اولویت های دستگاه قضا درشهرستان است .

ایشان با اشاره به فعالیت برخی از شرکت ها ی هرمی درشهرستان از اهالی به ویژه جوانان خواست در سرمایه گذاری های خود مراقب سودجوئی این شرکت ها باشند .

اقبالی عضویت ۲ هزار و ۵۰۰نفر دریک شرکت هرمی که وجود خارجی نداشت را نمونه ای از این کلاهبرداری ها ذکرکرد که با سرمایه بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان براندازی مالی داشته است .

ایشان با برشمردن نمونه هایی از برخورد با واحدها و صنایع آلاینده و یا واحدهایی که تخلف بهداشتی داشته اند گفت : حفظ سلامت مردم خط قرمز ماست و برای حفظ حقوق مصرف کننده تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم

وی آلودگی هوا را مهمترین دغدغه مردم شهرستان است دانست و افزود : با شکل گیری دفتر نمایندگی محیط زیست و پیگیری دادستانی  با واحدهای آلاینده با جدیت برخورد شده و می شود .

دادستان اشکذر با یادآوری اهمیت منابع اب دشت چرخاب در تامین آب شرب و بهداشت مرکز استان گفت : با متخلفین برداشت غیر مجاز از این دشت نیز به شدت برخورد می شود و درسال گذشته ۱۲ چاه غیرمجاز و در سال جاری ۴ مورد دیگر شناسائی و پلمپ شده است .

اقبالی درادامه به بحث ضرورت آموزش خانواده ها ، والدین ، دانش آموزان و جوانان برای استفاده مناسب از فضای مجازی اشاره کرد و گفت : در نظر داریم با همکاری فرمانداری ، آموزش وپرورش مهارت های لازم دراین حوزه را به مردم آموزش دهیم .

ایشان درپایان با یادآوری جایگاه کشاورزی و صنعتی شهرستان گفت : توسعه کشت گلخانه ای و وجود سه شهرک صنعتی در شهرستان از یک طرف نیاز به نیروی کار درشهرستان ایجاد شده است و از طرف دیگر جوانان ما در فرهنگ خود حاضر به اشتغال دراین بخش ها نیستند که این امر موجب مهاجرت نیروی کارغیربومی به شهرستان شده است  که خود به خود اسیب هایی را نیز به همراه دارد.

وی درپایان جمع اوری وطرداتباع غیرمجاز ، رصد انبارها و چلوگیری از احتکار را ازدیگربرنامه های برشمرد که دستگاه قضا با جدیدت درحال مقابله با آن است .