رستاق نیوز - حجت الاسلام حاج شیخ محمد علی اسلامی متولد سال ۱۳۰۶شمسی زارچ یزد است، وی از نوادگان عالم و عارف فقیه ملا علی اکبر زارچی بود .

مرحوم اسلامی ۱۸سال در قم و ۴سال در اصفهان و ۲سال هم در یزد نزد آیات عظام ، بروجردی، گلپایگانی،مرعشی نجفی و شهید محراب آیت الله صدوقی تلمذ کرد.
ان فقید سعید هنگامی که طلبه جوانی بود در فیروزآباد رستاق ازدواج کرد و به جهت نیاز مردم فیروزآباد به روحانی و در خواست و اصرارمردم در فیروزآباد ساکن شد که این روند بیش از ۶۰ سال ادامه داشت و در آن سالهای متمادی در امور دینی ،عمرانی ،فرهنگی وعام المنفعه مردم فیروزآباد نقش موثر و مفیدی ایفا نمود .
حجت الاسلام حاج شیخ محمدعلی اسلامی سال ها همراه با حجج اسلام مرحومین، حاج شیخ علی اکبر کبیری، حاج سید محمود باقری و حاج شیخ ابوالحسن افضلیان، منبری مجالس روضه خوانی حضرت امام حسین علیه السلام در فیروز آباد، اشکذر، زارچ ،رضوان شهر و رستاق بوده اند و نوای دل نشین شان با گوش مردم مانوس و آشناست..
از ویژگیهای منبر ایشان ،صدا و لحن مناسب ،بیان تاریخ واخلاقیات،مناقب و مصائب اهل بیت (ع)و بیان مسائل شرعی بود.
بنابه نقل از فرزندش هیچگاه نماز شبش ترک نشد با تمام وجود شیفته اهل بیت به ویژه حضرت فاطمه (س) بود. در مشکلات و گرفتاریها به حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) متوسل می شد، و تا مدتی که در قم بود نمازهایش را در حرم حضرت معصومه (س) می خواندبه خدمت مردم به ویژه محرومین و نماز اول وقت سفارش می کرد و خود به آن اهتمام می ورزید،و قریب سی سال به شیراز برای تبلیغ می رفت.
سرانجام این روحانی مردمی درچهارم مردادماه سال ۱۳۹۸ در سن ۹۲ سالگی دعوت حق لبیک گفت و همنشین اهل بیت (ع) شد .
جسم پاکش را ابتدا در زادگاهش زارچ و سپس در یک مراسمی با شکوه و کم نظیر در فیروزآباد تشییع کردند و در گلزار شهداء فیروزآباد به خاک سپردند .روحش شاد ویادش گرامی باد
منبع : دورهمی فیروزآبادی ها در ایتا با اندکی تلخیص
https://eitaa.com/joinchat/2381971840C82c59f92cd

***********
“رستاق دیار “تمدن ، تدین و تلاش
“رستاق نیوز ” اولین دورهمی رستاقی ها در فضای مجازی
ما را در تلگرام و ایتا همراهی کنید .
https://eitaa.com/rostaghnewss لینک ایتا
https://t.me/joinchat/Q_oA-wb1HzCygJIB لینک تلگرام

  • نویسنده : محمد رضا قانع عزابادی
  • منبع خبر : دورهمی فیروزآباد