رستاق نیوز - در آستانه مهرماه و در راستای یادآوری و ذکر یک اقدام نیکو به مرور خاطرات راه اندازی اولین سرویس دانش آموزی در منطقه رستاق می پردازیم .

 

سال های ابتدائی دهه ۶۰ بود دبیرستان عفت عزآباد به عنوان اولین دبیرستان دخترانه منطقه با حضور دختران رستاقی شکل گرفت و در ضمیمه آن نیز اولین راهنمائی دخترانه با نام عصمتیه راه اندازی شدو ازهمه آبادی های رستاق از بندرآباد گرفته تا حجت آباد ومحمد آبادی که هم اکنون جزو میبد است دختران به این دو مدرسه می آمدند و این رفت و آمد برای آنان بسیار سخت بود .

اولین مدیر این دبیرستان سرکار حاجیه خانم کمال الدینی بودند که تلاش های ایشان و همسر محترمشان جناب آقای حاج محمد رهاوی برای راه اندازی این مدرسه ستودنی است .

یکی از اقداماتی که درآن ایام صورت گرفت راه اندازی اولین سرویس دانش آموزی در رستاق بود که با یک آمبولانس انجام می شد و آقای رهاوی راننده آن بود بعدها با توسعه مدرسه و به همت خیرین یک دستگاه مینی بوس تهیه شد و کار سرویس دهی دانش آموزان تداوم یافت .

آمبولانسی که شاید در زمره اولین آمبولانس های ایران بشمار می رفت ولی این اتومبیل از رده خارج نعمتی بود برای دخترانی که جوینده علم بودند و مرکبی شد که درتاریخ رستاق به عنوان اولین سرویس دانش آموزی از آن یاد می شود .

خداوند به کلیه بزرگوارانی که در راه اندازی این دومدرسه و این سرویس دانش آموزی زحمت کشیده اند خیر دنیا و آخرت عطا کند انشا الله . باشد که این چند سطر به عنوان بخشی ازتاریخ این خطه به یادگار بماند .

دومین نفر از راست  جناب آقای حاج محمد رهاوی

  • نویسنده : محمد رضا قانع عزابادی
  • منبع خبر : رستاق نیوز