در پی انتخاب روستای عزآباد رستاق از توابع بخش مرکزی شهرستان اشکذر به عنوان روستای دوستدار کتاب ایران درسال 1402 مراسم تجلیلی شب گذشته با حضور "دکتر جانعلی پور" مدیرکل مجامع ، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت ارشاد ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ، فرماندار اشکذر ، مسئولان و معتمدین محلی در مسجد سرحوض عزآباد برگزارشد .

به گزارش رستاق نیوز دکتر جانعلی پور دراین مراسم با تشریح اهداف و چگونگی انتخاب و معرفی روستاهای دوستدار کتاب از عزاباد به عنوان یک روستای شاخص در زمینه های مختلف فرهنگی ، ادبی ، اجتماعی یاد کرد و گفت : دررویکرد جدید دوره های هشتم ونهم این جشنواره مسئولان وزارت ارشاد برای تقدیر و تجلیل از اهالی روستای دوستدار کتاب به آن روستا مراجعه می کنند تا از نزدیک مراتب قدر دانی و تشکر وزیر محترم ارشاد را به مردم ابلاغ نمایند .
وی از اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز کتابخانه باقر العلوم عزاباد خبرداد و افزود : به همین میزان اعتبار نیز برای فعالیت های کتابخوانی به این کتابخانه عمومی اختصاص یافته است که طی چندین نوبت ابلاغ خواهد شد .
ایشان رونق هرچه بیشتر روستا ها را از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد و اظهار امیدواری کرد : این جشنواره به سهم خود بتواند از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری کند .
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان نیز در این آئین به تشریح اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه امروزی و نقش مطالعه در روشنگیری نسل جوان پرداخت و از جوانان خواست برای بهره مندی از عمق مطالب مطالعه کتاب را در برنامه روزانه خود قرار دهند .
احسان عابدی افزود : هرچند شبکه های مجازی امروزه مورد اقبال جامعه واقع شده است ولی هیچ چیز نمی تواند جای کتاب و مطالعه را بگیرد و در این راستا نقش کتاب همواره باید مورد توجه آحاد جامعه باشد .
فرماندار اشکذر نیز با تبریک انتخاب عزاباد رستاق به عنوان روستای دوستدار کتاب از این روستا به عنوان یکی از روستاهای فعال شهرستان یاد کرد که همواره در عرصه ها و ادوار مختلف نقش فعال خود را به نمایش گذاشته است .
مهندس ردائی با اشاره به انتخابات پیش رو از همه نخبگان و آحاد جامعه دعوت کرد با نقش آفرینی زمینه حضور حداکثری مردم دراین انتخابات را فراهم کنند .
ذکر افتخارات و موفقیت های تاریخی ، فرهنگی ، اجتماعی ، مفاخر و شخصیت ها ، معرفی نویسندگان و ناشران ، معرفی کتاب جامع الخیرات به عنوان قدیمی ترین متن و سند تاریخی یزد و رستاق توسط آقای دکتر کمال الدینی از نویسندگان عزآبادی و استاد دانشگاه از دیگر آیتم های این آئین بود .
در پایان با قرائت پیام وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی به اهالی عزآباد به عنوان روستای دوستدار کتاب از خانم راضیه رنجبر جمال آبادی کتابدار کتابخانه باقرالعلوم عزاباد ، محمد حسین راعی عزآبادی رئیس شورای اسلامی و آقای زارعیان مدیر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان اشکذر تجلیل به عمل آمد .
در ادامه حاضران از کتابخانه باقر العلوم عزآباد رستاق بازدید کردند .
دراین مراسم معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار ، بخش مرکزی ، رئیس شورای اسلامی بخش ، جمعی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای رستاق نیز خضور داشتند
اجرای سرود غزه توسط گروه سرود ضحی از پایگاه انصارالحسین شمسی رستاق ، اجرای دکلمه و شعر خوانی توسطه خانم ها رقیه و نازنین زهرا قانع از دیگر برنامه های این آئین بود

  • نویسنده : محمد رضا قانع عزابادی
  • منبع خبر : رستاق نیوز