رستاق نیوز – پل کمربندی بزرگراه میید – اشکذر در ورودی شهرستان به یاد 87 شهید رستاق نام گرفت

مشاهده عینی خبرنگار رستاق نیوز از نقش بستن نام و یاد شهدای گرانقدر رستاق بر پل ورودی شهرستان حکایت دارد .این پل هم اکنون ورودی شمالی شهرستان محسوب و ابتدای رستاق دیار ” تمدن ، تدین و تلاش ” است که در گذشته ای نه چندان دور تا جهان اباد ادامه داشته است .

مردم  این دیار همواره در عرصه های مختلف انقلاب مشارکتی بی نظیر داشته اند مبارزات مردم این منطقه در مقابله با رژیم ستمشاهی در تاریخ انقلاب به خوبی هویداست .

اولین شهدای روستائی استان یزد در”رستاق ” تقدیم انقلاب شد . شهیدان “دیاله و احمدی ” دو جوان رستاقی از روستای شمسی در محرم ۱۳۵۷ به ضرب گلو له دژخیمان درخون غلطیدند تا انقلاب به ثمر بنشیند. .

دردوران دفاع مقدس دلاور مردان رستاقی برای حفظ استقلال وکیان جمهوری اسلامی از هیچ کوششی دریغ نورزیدند و دراین راستا جوانان زیادی برای حفظ ارزش های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی به جبهه های نبرد حق علیه باطل روانه شدند .

بسیج ولیعصر(عج) رستاق از اولین پایگاه های آموزشی استان برای آموزش رزمندگان اسلام بود . نقش سرداران رستاقی همچون شهید حسن رشیدی فرمانده دلاور پادگان بعلبک لبنان در دفاع مقدس و بسیج نیروهای مردمی رستاق در تاریخ این خطه همواره ثبت و ضبط شده است .

نام ویاد ۸۷ جوان رشید روستاهای رستاق در زمره شهدای انقلاب و دفاع مقدس ملت ایران برای همیشه خواهد درخشید و مردم رستاق همواره به این ستارگان درخشان افتخار می کنند .

رستاقی ها همواره در عرصه های حضور از جمله راهپیمائی ها ، انتخابات و … در تاریخ انقلاب حضوری چشمگیر داشته ودارند و چه زیباست که آرمان های این عزیزان به انحای مختلف برای نسل های چهارم و پنجم انقلاب زنده شود تا این نسل بهتر بتوانند برای حفظ وتداوم این ارزش ها تلاش کرده و به آیندگان این دیار بسپارند .

درپایان جای دارد به نمایندگی از مردم رستاق به ویژه خانواده معزز شهدا که به فرموده حضرت امام (ره) ” چشم وچراغ این ملتند” از حسن انتخاب در نام گذاری این پل تشکر و قدردانی نمائیم .

 

  • منبع خبر : رستاق نیوز