رستاق نیوز - فرماندار و رییس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان اشکذرگفت : هرچند ستادهای اجرایی خدمات سفر درتدارک فراهم آوردن زمینه خدمت هرچه بیشتر به مسافران نوروزی هستند ولی با توجه به شیوع بیماری کرونا ، این وزرات بهداشت است که در مورد چند وچون مسافرت های نوروزی تصمیم می گیرد .

به گزارش رستاق نیوز “هادی هادی نسب ” به پیش بینی استقرار کمپ راهنمای مسافران نوروزی شهرستان اشکذر در ورودی رستاق اشاره کرد و گفت :مسافران نوروزی که در جاده ترانزیت شمال به جنوب کشور از کمربندی میبد و پل شهدای رستاق می گذارند تا وارد شهرستان شوند از خدمات کمپ راهنمای مسافران نوروزی در مجاورت مسجد امام هادی (ع) بهره مند خواهند شد .

“هادی نسب” درگفتگو با خبرنگاررستاق نیوزخاطرنشان کرد : مقدمات لازم برای ارائه خدمات راهنمائی ، تعمیرگاه سیار ، دستگاه خود پرداز ، اینترنت و رستوران دراین کمپ اندیشیده شده و دردست پیگیری است .

وی افزود: هماهنگی های لازم برای تهیه نقشه گردشگری شهرستان ، معرفی جاذبه های تاریخی ، میراث فرهنگی ، اماکن اقامتی به ویژه مدارس صورت گرفته است .

ایشان یادآورشد: دومین کمپ راهنمای مسافر شهرستان در پارک اشکی اشکذر مستقر خواهد شد تا به مسافرانی که از سمت جنوب به شهرستان وارد می شوند ارائه خدمت کند.

این مسئول از ارائه پیشنهادی درجلسه ستاد خدمات سفر مبنی بر بهره مندی از فضای مجازی برای راهنمائی مسافران خبرداد و گفت : براساس این پیشنهاد در صدد هستیم از ظرفیت های سایت های خبری شهرستان برای معرفی مسافران نوروزی بهره برداری کنیم و ان شا الله برای سال آتی نیز طراحی و ساخت اپلیکیشن های موبایلی در دستور خواهد بود .

گفتنی است قرارگرفتن بخش مرکزی شهرستان ازجمله دهستان رستاق و حوزه شهری اشکذر درمجاورت جاده ترانزیت شمال به جنوب کشور و وجود میراث تاریخی وجاذبه های گردشگری و نزدیکی با مرکز استان همواره مورد توجه مسافران نوروزی بوده ومی باشد.

اضافه می نماید آمار اسکان نوروزی مسافران در سنوات گذشته نشان می دهد ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان شهرستان در چند ساله اخیر به خوبی توانسته است سرریز مسافران نوروزی مرکز استان را درمدارس شهرستان اسکان دهد .