رستاق نیوز – نشست هماهنگی وبرنامه ریزی اجرای رزمایش مواسات ، همدلی و کمک مومنانه شب گذشته در حوزه مقاومت صاحب الزمان رستاق برگزارشد.

به گزارش رستاق نیوز دراین نشست که مسئولان محلی ،  امامان جماعت مساجد ، فرماندهان پایگاههای مقاومت و دهیاران حضور داشتند حجت الاسلام دلاوری از اجرای این طرح دررستاق خبرداد و گفت : در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری و با هدف کمک به مستمندان و خانواده های نیازمند به ویژه اقشار آسیب دیده از کرونا طرح مواسات ، همدلی و کمک مومنانه دررستاق اجرا می شود .

وی افزود طرح مواسات یک طرح مسجد محوراست و همه نهادهای اجتماعی فعال در آبادی مانند بسیج ، شورای اسلامی ، دهیاری و … در اجرای آن مشارکت دارند .

ایشان ازجوانان خواست با مشارکت درطرح مواسات ، همدلی و کمک مومنانه همانند سایر عرصه ها حضوری فعال و چشمگیر داشته باشند .

امام جمعه رستاق درپایان از تمامی کسانی که از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا به هرنحوی به مردم رستاق خدمت کرده اند قدردانی کرد.

تشکیل قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در رستاق

درادامه فرمانده بسیج شهرستان گفت : برای اجرای رزمایش مواسات ، همدلی و کمک مومنانه قرارگاه حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام در رستاق تشکیل می شود.

سرهنگ سید اسدالله امامی هدف از اجرای این طرح را گسترش فرهنگ نوع دوستی ، توسعه فرهنگ انفاق دانست و گفت : سازمان بسیج این رزمایش را بنا به فرمان فرماندهی کل قوا و ولی امر مسلمین و با همکاری ستاد نمازجمعه و نهادهای ذیربط اجرا می نماید .

امامی انجام این رزمایش را با محوریت کار محله ای و نقطه ای در ۱۵ محله تعریف شده در رستاق اشاره کرد و گفت : برای اجرای این رزمایش در هر محل ستادی متشکل ازفرمانده پایگاه مقاومت ، شورا ودهیاری ، نمانینده ای از معتمدین محلی و نماینده خیرین تشکیل می شود.

وی از همکاری نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد ، بهزیستی و موسسه نیکوکاری حضرت زهرای رستاق دراجرای این رزمایش خبرداد و گفت : با مشارکت این عزیزان و همراهی ستاد محلات بانک اطلاعاتی افراد نیازمند تکمیل خواهد شد .

ایشان خاطرنشان کرد کمک های نقدی و غیر نقدی که جمع آوری می شود صرف تهیه یک بسته معیشتی خواهد شد که ارزش هربسته حداقل ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود .

سرهنگ امامی اظهار امیدواری کرد کمک هایی که جمع اوری می شود طی دو مرحله یکی در ابتدای ماه مبارک رمضان ودیگری در نیمه ماه مبارک در بین نیازمندان توزیع شود .

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر: بازگشائی مساجد منوط به تصمیم ستاد استانی مبارزه با کروناست

حجت الاسلام پورقیومی از ارسال درخواست سازمان تبلیغات اسلامی استان به استاندار ورئیس قرارگاه مرکزی مبارزه با کورنا برای آمادگی مساجد به منظور بازگشائی درماه مبارک رمضان با رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی خبرداد وگفت : درصورتی که مجوز لازم داده شود مساجد برنامه های خود را همزمان با ماه رمضان از سر می گیرند .

وی به پیش بینی دستورالعمل ۲۲ گانه برای اجرای برنامه ها در ماه رمضان اشاره کرد و گفت : چنانچه شرایط بازگشائی مساجد مناسب نباشد این دستورالعمل به ائمه جماعت مساجد ابلاغ می شود .

 

رئیس کمیته امداد شهرستان : آمادگی کمیته امداد برای اعطای وام ۵ میلیونی به ۱۰۰ خانوار آسیب دیده از کرونا درشهرستان اشکذر

خلیلی گفت : این نهاد برای حمایت از مشاغل اسیب دیده از کرونا به ۱۰۰ خانوار وام قرض الحسنه ۵ میلیونی پرداخت می کند.

وی افزود : به ازای کمک هایی که در طرح مواسات جمع آوری و به حساب موسسه نیکوکاری واریز شود این نهاد نیز مبلغ مناسبی را به آن اضافه خواهد کرد .

وی از خیرین دعوت کرد با اورده خویش زمینه بهره مندی هرچه بیشتر نیازمندان از وام قرض الحسنه را فراهم کنند .

 

رئیس بهزیستی : برای ۳۸۰ نفر از اهالی رستاق در زمینه های توانبخشی و آسیب های اجتماعی پرونده تشکیل شده است .

پورحاجی افزود : بحمدالله درمنطقه رستاق موسسه نیکوکاری حضرت زهرا از موسسات خیریه نمونه درکشور است که تاکنون فعالیت های چشمگیری در حمایت از نیازمندان داشته است .