رستاق نیوز - دومین جلسه مشترک اعضای شورای تامین و ستاد پیشگیری از ویروس کرونا شهرستان اشکذر برگزار شد.

به گزارش رستاق نیوز و به نقل از روابط عمومی فرمانداری هادی هادی نسب در دومین جلسه مشترک اعضای شورای تامین و ستاد پیشگیری از ویروس کروناگفت : در جهت اجرای هر چه بهتر مصوبات جلسات قبل ستاد پیشگیری از ویروس کرونا شهرستان ضروریست گشت های مشترک با همکاری اداره صنعت،معدن و تجارت، نیروی انتظامی و ناحیه مقاومت بسیج راه اندازی و نسبت به اخطار به واحد های صنفی  غیر ضروری اقدام و در صورت عدم تعطیلی، پلمپ واحد  در دستور کار قرار گیرد.

 هادی نسب اظهار داشت: با توجه به احتمال حضور مردم شهرستان های همجوار در ییلاقات بخش خضرآباد باید نسبت به تشکیل تیم هایی از مرکز بهداشت، هلال احمر، ناحیه مقاومت بسیج، نیروی انتظامی و استقرار در ورودی های این بخش به منظور جلوگیری از ورود و تجمع افراد خصوصا غیربومی های بخش اقدام لازم صورت گیرد و هم چنین بخشدار خضرآباد نسبت به مسدود نمودن راه خاکی جاده فولاد نیوک به سمت خضرآباد اقدام، تا کنترل لازم و بهتر صورت گیرد.

وی ادامه داد: اداراتی که در ایام پایانی سال ارباب رجوع زیاد دارند به نحوی توسط مدیران ادارات برنامه ریزی شود تا از تراکم جمعیت در محیط اداری خودداری و به شکل منظم وتعیین وقت قبلی از ازدحام مراجعین جلوگیری شود.

فرماندار اشکذر تصریح کرد: شهرداری اشکذر نسبت به کنترل روضه الشهدا اشکذر و پارک های سطح شهر به منظور عدم حضور مردم در ایام پایانی سال و همچنین عدم توزیع نذورات در مکان های عمومی اقدام لازم را صورت دهد.

هادی نسب تاکید کرد: فرماندهی انتظامی شهرستان بر اساس دستورالعمل شورای امنیت کشور در بحث چهارشنبه سوری  و تاکید وزارت بهداشت، از شکل گیری هرگونه اجتماع به منظور حفظ سلامت مردم به ویژه در کمپ های گردشگری جلوگیری کند.

این مقام مسئول گفت: با عنایت به مصوبه استانی ستاد مقابله با کرونا مقرر گردید کلیه مرخصی و ماموریت مدیران ادارات شهرستان تا اطلاع ثانوی لغو و مدیران به نحوی برنامه ریزی نمایند که ضمن حضور در شهرستان در ساعت اداری، در طول شبانه روز نیز به صورت تلفنی پاسخگو باشند.

فرماندار اشکذر به وصول گزارشاتی مبنی بر دستفروشی در شهر و نقاط روستایی بخش مرکزی اشاره و افزود: شهرداری و بخشداری مرکزی با همکاری اتاق اصناف و نیروی انتظامی نسبت به جمع آوری دستفروشی ها اقدام و در صورت عدم رعایت، برخورد قانونی نیز صورت گیرد.