رستاق نیوز - مدیر جهادکشاورزی اشکذر گفت: طرح هویت گذاری و بیمه اجباری دام ها در شهرستان اشکذر در حال انجام می باشد.

به گزارش رستاق نیوز و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی اشکذر، عباس بشارتی گفت: طرح هویت گذاری کلیه دام های سبک و سنگین شهرستان و بیمه اجباری آن ها در برابر عوامل قهری و بیماری های واگیردار مشترک بین انسان و دام در شهرستان در حال انجام می باشد.
وی افزود: با توجه به اهداف ملی این طرح و منافع جنبی که برای دامداران عزیز در توزیع نهاده ها و انجام واکسیناسیون و غیره خواهد داشت و دسترسی سریعی که مدیران اجرایی استان در شناسایی دقیق آمار دام استان و جلوگیری از قاچاق دام، بدست خواهند آورد، زمینه ای مناسب برای ارتقای کمی و کیفی فعالیت دامداری خواهد بود.
لازم به ذکر است که عملیات اجرایی بیمه اجباری دام در سطح کشور و در تمامی سطوح دامداری های صنعتی، نیمه صنعتی، اصیل، دورگ، بومی، روستایی و عشایری در حال اجرا می باشد.
جمعیت دامی در شهرستان اشکذر ۴۳ هزار و ۹۰۰ رأس می باشد.

گفتنی است کارگذار بیمه دام سبک وسنگین شهرستان اشکذر خدمات بیمه ای شامل ۱-تهیه پلاک ۲-پلاک کوبی۳-صدور بیمه نامه پایه وتکمیلی را به دامداران ارائه می کند.

مسئول دفتر نمایندگی جهاد کشاورزی رستاق گفت : دامداران برای بهره مندی از خدمات بیمه ای و پلاک کوبی دام خود به شرکت خدمات بیمه ای رهروان سبز گستر ارائه دهنده خدمات بیمه ای شامل ۱-تهیه پلاک ۲-پلاک کوبی۳-صدور بیمه نامه پایه وتکمیلی مراجعه کنند .

مسروری فر برای سهولت دسترسی دام داران به مسئولان این شرکت شماره تلفن هایی را بدین شرح اعلام کرد:

۱-مدیر عامل مهندس فضایی۰۹۱۳۱۵۷۲۸۴۴

۲-کارگذار اشکذر  (دفتر بیمه اشکذر مهندس انتظاری۰۹۱۳۱۵۷۹۰۶۳—۰۳۵۳۲۷۲۷۲۴۰)

۳-متصدی پلاک کوبی مهندس مسعودی ۰۹۱۳۰۱۴۰۸۶۸