رستاق نیوزـ به یاد یار کلاس درس محبّت و ایثار شهید علی محمّد رعیت معلمی که خود فداکاری است

شهید معظم علی محمد رعیت

خوشا آنان که با عزّت به گیتی                                                     بساط خویش برچیدند و رفتند

به یاد یار کلاس درس محبّت و ایثار شهید علی محمّد رعیت معلمی که خود فداکاری است و فداکاری معلّم در راه انسانها، خود چه شیرین و با ارزش است.

در کدام کلاس، درس ایثار را آموختی که این گونه کلاس درس و مدرسه را بر کلاس درس ایثار ترجیح دادی. درکدام بازارمحبّت،صداقت و سوختن را معامله کردی که دیگران توان خرید آن را نداشتند. در کدام مجلس ابا عبدالله، عشق حسینی را در سینه جای دادی که ما از آن بی بهره ماندیم. در کدام شب از شبهای حضورت در جبهه،با شهیدان پیمان بستی که تو را با خود به عرش بردند و به همسنگرانت نگفتی و در کدام نماز شبت با خدا معامله کردی که خداوند خونبهای تو را به بهشت خرید و هستی ات را با نثار خونت در راه او بخشیدی.

پیام شهید«انگیزه شهید» :

«من با پای خود به جبهه آمدم،چون راه خود را تشخیص دادم و شما درباره چیزی که در راه خدا دادید، ناراحت نباشید انشاءالله در قیامت یکدیگر را ملاقات خواهیم کرد. شهدا شما را شفاعت می کنند.

هرچه شما کردید و دعا، که رمز پیروزی رزمندگان دعاست و بس، در نمازها امام را دعا کنید و در فرج آقا امام زمان(عج) را از خدا بخواهید تا انتقام خون شهدا را از ظالمان بگیرد.

برادران و خواهران، مرگ دست خداست چه در رختخواب باشیم، چه در جای دیگر. چرا انسان در رختخواب بمیرد، اگر انسان با عزّت بمیرد بهتر از آن است که با ذلّت بمیرد.»

او سرانجام در پاتک دشمن به پاسگاه زید با دیگر همرزمان شهیدش، جانانه حمله دشمن را دفع کردو با اصابت تیر به قلبش و با گفتن یا زهرا(س) در تاریخ ۲۵/۷/۶۳ جان خودرا به جان آفرین تسلیم کردکه این حماسه رزمندگان تیپ الغدیریزد باعث شد،فرمانده سپاه پاسداران کشور،تیپ الغدیر را به تیپ پیروز الغدیرنامگذاری کند. پدر شهید علی محمدرعیت از ارتباطش با فرزند شهیدش می گوید:

«شبی که فردای آن کار زیادی داشته باشم و نگران انجام دادن و پیشرفت آن ها، از دیگر فرزندانم طلب کمک می کنم، درست در همان شب به خوابم می آید و   می گوید:«بابا، نگران نباش، خودم فردا به کمکت می آیم و کار می کنم و فردای آن روز کارها به خوبی پیش می رود.»

حاج میرزا پدر شهید گفت:

«شبی در خوابم آمد و به من سفارش کرد، بابا،مواظب باش به خاطر امور دنیا، در صحبت هایت نگویی پسرمن شهیدشده است و احساس کمبود کنی و یا به رخ دیگران بکشی».

شهید رعیت در ۱/۳/۱۳۴۳ در ابراهیم آباد در خانواده مذهبی و کشاورز رضا رعیت چشم به دنیا گشود. دوره ابتدایی را در زادگاهش و راهنمایی را در روستای همجوار عزآباد تحصیل نمود. دوره متوسطه را در دبیرستان رئیسی صدرآباد به خوبی طی کرد، بعد بلافاصله در مرکز تربیت معلم شهید پاکنژاد یزد پذیرفته شد و در دوسال در آنجا مدرک کاردانی خود در رشته آموزش ابتدایی گرفت و به شغل معلمی پرداخت.

  • نویسنده : حجت امینی