رستاق نیوزـ سخن از حماسه ورزم وشهامت ، پاسداری از حریم اسلام وقران ، عباس ابوالحسنی ابراهیم آبادی فرزند محمّدرضا است.

شهید معظم عباس ابوالحسنی

سخن از حماسه ورزم وشهامت ، پاسداری از حریم اسلام وقران ، عباس ابوالحسنی ابراهیم آبادی فرزند محمّدرضا است. او در کانون باصفای خانه در تاریخ دوم آذر ماه چهل وهفت ودر فضایی سرشار از معنویت در جوار مسجد وحسینیه وآهنگ اذان پدر دیده به جهان گشود.

او در سال دوم دبیرستان علم آموز زمانه بود وعلمش با عملش همگام شد وبه راستی که از شاگردان نمونه مکتب اسلام بود.

هرگاه به چهره اش نگاه می کردی،او را نوجوانی آرام می دیدی؛ آن گاه که با او باب سخن می گشودی، کلامش را سرشار از ادب می یافتی،تا این که در سال ۱۳۶۳ سفیر عشق او را فراخواند.

با گذراندن آموزش های لازم دو بار داوطلبانه به جبهه جنوب اعزام شد. در مدت ۶ماهی که در سرزمین نور وحماسه وشهادت بود، سینه تشنه اش را با چشمه زلال آیات آسمانی وتعالیم نورانی کتاب خدا وسیره  نبوی سیراب نمود.

در عملیات والفجر۸ «جزیره امّ الرساس» تک تیرانداز گردان امام علی(ع) شد. از جملات وصیتنامه اش بر می اید که خود را برای اسلام وقف وهدیه کرده بود و باشلیک گلوله دشمن واصابت ترکش ها به بدنش، شهید وصال را در آغوش کشید و در تاریخ بیست ویکم بهمن سال شصت و چهار در کنار اروند خروشان بربال ملایک به سماوات پرکشیدو همنشین دیگر شهدا وصلحا شدوجسم گلگون و پاره پاره اش درحسینیه شهدای ابراهیم آباد،در جوار مسجد وخانه شان همنشین خاک شد.

او در فرازهایی از آخرین خون نامه و وصیتش چنینی نوشت:«چون که هرکش هنگام فراغت از این دنیای فانی باید وصیتی داشته باشد، لذا به چند توصیه از برادری که هم اکنون میان شما نیست و روحش ناظر اعمال و کردار شما است توجه فرمایید و بدان عمل کنید.»

«ای جوانان عزیز و ای مردم شهید پرور، قبل از آن که مرگ سیاه دامن گیرتان شود،مرگ سرخ را استقبال نمایید، همانطور که امامان معصوم مرگ سرخ را انتخاب کردند.

فکر دنیا و خواهشش را از سرخود بیرون کنید. چون که این دنیا پلی است برای رسیدن به سرای جاوید. درهمه حال تقوای خداوند را پیشه کنید؛ چون تنها  توشه ای که در آخرتبه درد می خورد تقوا است.

به پرورش روح خود بیشتر از جسم خاکی بی ارزش توجه کنید. چونکه همه ما از خاک آمدیم و به خاک می رویم. قرآن را با نغمه بخوانید زیرا آنچه روح خسته انسان را نیرو می بخشد،آیات قرآن کریم است.دعا را فراموش نکنید چون که دعا سیم رابط بین انسان و خداوند تبارک و تعالی است. دستورات پیامبر گونه امام خمینی را اطاعت کنید؛ چون که این نعمتی است که بحمدالله خدا به ماداده است. کارتان را برای رضای خدا انجام دهیدو انتظار تشکراز هیچ کس نداشته باشید.

ای برادران و خواهران عزیز، در راه گرفتن حق از هیچ کس نترسید که اگر از صحنه کنار بروید، فردای قیامت مسئولید. نماز جمعه را ترک نکنید چون که نماز جمعه دشمن شکن است.تاآنجایی که می توانید در راه پیروزی اسلام قدم بردارید.

ای مردم،خود را برای تحمل رنجها و مصیبتها و ناکامیها و ناروایی ها آماده سازید و دل قوی دارید که قادر یکتا پشتیبان شماست و تنها اوست که شما را از شرّ دشمنان نجات می بخشد و عاقبت شما را به خیر می گرداند و دشمنان شما را به انواع عذابها و شکست ها دچار می گرداند.

این مصیبتها و سختی ها زود گذر و تمام شدنی است ولی به پاداش این جانفشانی ها و فداکاریها به نعمت های ابدی بی پایان خداوند خواهد رسید و بر سریر کرامت و بزرگواری تکیه خواهید زد واگر می خواهید به مقام و عظمت شما خللی وارد نشود، هیچ گاه زبان به شکایت نگشایید وآنچه از قدر و منزلت الهی شما می کاهد، برزبان نیاورید.»   

  • نویسنده : حجت امینی