شهید محمدحسین ابراهیمی صدرآبادی در ۵ شهریور ماه سال ١٣٣٣ در یزد دیده به جهان گشود.

شهید معظم محمدحسین ابراهیمی صدرآبادی

شهید بزرگوار فرزند محمد در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۳۳ در یزد چشم به جهان گشود که اولین فرزند خانواده بود و در خردسالی همراه خانواده به تهران عزیمت کرد و در سال ۳۹ وارد دبستان شد و یکی از دانش آموزان زبده بود و اخلاق و رفتار پسندیده داشت.

وی دوره متوسطه را در دبیرستان استان پور در تهران پارس تحصیل نمود و در سال دیپلم بود که فعالیت سیاسی اش آغاز شد و در همان سال (۱۳۵۲) ساواک او را دستگیر کرد و مدتی در زندان قصر بازداشت شد و سال ۵۴ به خدمت سربازی رفت و مدتی در تربت حیدریه و بقیه خدمت در پادگان عشرتیه تهران گذراند و در روزهای شروع انقلاب به امواج خروشان مبارزات مردمی علیه حکومت طاغوت پیوست و خبر برچیده شدن این حکومت را به خانواده می داد.

در شب پیروزی انقلاب ۲۲بهمن۵۷ در رساندن نیازهای مجروحین بیمارستانهای جرجانی و بوعلی منطقه سرخه حصارتلاش کرد و روزهای اول انقلاب در پاسداری و ایجاد نظم جدیت نمود و بعد در شرکت داروسازی لقمان مشغول شد تا اینکه در سال ۸۹ جنگ تحمیلی برعلیه ایران اسلامی آغاز گردید.

در روزهای اول دفاع مقدس آموزش کوتاه نظامی دید و راهی منطقه جنوب شد کمتر از یک ماه در منطقه کرخه به حراست از میهن و دین اسلام پرداخت و در آنجا شکارچی تانک شد. درحالی که روزها به اندیشه دفع تجاوز و ظلم و دعا و خودسازی و شب ها با راز و نیاز مشغول بود در تاریخ ۱۳ آبان ۵۹ ترکش ها سفیر عروج خونین او از خاک به افلاک شدند با مجروحیت شدید او را در بیمارستان اندیمشک انتقال دادند ولی در بیمارستان روح بلندش به آسمان پرکشید و جسم مجروح و خونینش را به تهران انتقال دادند و در بهشت زهرا به خاک سپردند.

مزار این شهید در قطعه ٢۴ ردیف ۴۴ شماره ٣٧ بهشت زهرا (س) قرار دارد.

  • نویسنده : حجت امینی