رستاق نیوز - کمیته پیشگیری و مدیریت مقابله با کرونا با همکاری شورای اسلامی ، دهیاری ، پایگاه مقاومت بسیج و سایر تشکل های مردمی در شمسی رستاق تشکیل شد .

بدین وسیله از کلیه اهالی محترم اعم از ساکنین و غیره خواهشمندیم ضمن حفظ آرامش و پذیرش شرایط موجود درگیر ترس و اضطراب نشوند و به نکات بهداشتی ارائه شده توسط متخصصین امر توجه کافی و لازم داشته باشند شما عزیزان یقین داشته باشید که کلیه خدمات قابل ارائه در سطح روستا برای تامین منافع عموم مردم و در راستای پیشگیری و مدیریت این بیماری توسط دهیاری، شورای اسلامی روستا، نیروهای خدوم و داوطلب بسیجی و سایر تشکل های مردم نهاد روستا به کلیه اهالی عرضه خواهد شد کما اینکه تا به حال نیز در چندین نوبت معابر روستا ضدعفونی شده و مواد ضدعفونی کننده همراه با توصیه نکات بهداشتی به مردم عزیز ارائه شده است….

با نظر کلیه اعضای محترم کمیته موارد ذیل به استحضار اهالی محترم می رساند؛

۱- طبق نظر اعضای محترم این کمیته و بر اساس دستورالعمل های بهداشتی به شما عزیزان توصیه می شود که به شدت نسبت به محدودیت در #تردد غیرضروری و مدیریت در رفت و آمد در سطح روستا پایبند باشید.

۲- اهالی محترم نسبت به #شایعات پیرامون این بیماری توجه نکنند و اخبار و اطلاعات خود را بیشتر از طریق رسانه ملی و توصیه‌های شبکه بهداشت دنبال نمایند.

۳ – بر اساس مصوبه این کمیته نانوایی‌های روستا موظفند تمهید مقدمات لازم نسبت به عرضه #نان در درب ورودی #نانوایی اقدام نمایند و از گرفتن پول نقد به شدت پرهیز نموده و دستگاه کارتخوان درب ورودی نانوایی برای اخذ وجه نان قرار دهند.

۴- #فروشگاههای عرضه مواد غذایی موظفند نسبت به رعایت کامل نکات بهداشتی در زمان عرضه مواد به مردم اقدام نموده و از توقف بدون دلیل افراد جلوگیری نمایند این مراکز آمادگی خود را برای عرضه مواد غذایی درب منزل اعلام نموده و بر همین اساس شماره تلفن های مغازه داران برای خرید #غیرحضوری از این فروشگاهها در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

۵ – از اهالی محترم خواهشمندیم برای جلوگیری از انتشار این ویروس از #اقوام و خویشان خود در سایر شهرها به ویژه شهرهایی که مرکز این بیماری هستند درخواست نمایند تا #سفر خود به یزد به ویژه روستای شمسی را تا خرداد ماه سال ۹۹ به تعویق بیاندازند.

۶ – از اهالی محترم خواهشمندیم از سفرهای غیرضروری به روستاهای مجاور و شهرهای استان به ویژه اردکان و میبد به شدت پرهیز نمایند.

۷ – باتوجه به تعطیلی #مدارس از طرف مدیران محترم مدارس روستا و تشکل های مردم نهاد به ویژه گروه فرهنگی پاتوق برنامه‌هایی برای کودکان، نوجوانان و جوانان عزیز در نظر گرفته خواهد شد تا از #اوقات_فراغت در منزل استفاده بهتری داشته باشند.

۸ – افرادی که در خانواده ها از آشنایی بیشتری نسبت به این بیماری و نحوه مدیریت آن برخوردار هستند نسبت به #آگاهی_سازی سایر افراد فامیل و خانواده از طریق تماس تلفنی اقدام نمایند البته این آگاهی بخشی از طرف معتمدین محلی به ویژه روحانی محترم انجام خواهد شد.

۹ – از کلیه اهالی محترم خواهشمندیم تا اطلاع ثانوی از تشکیل جمع های خانوادگی و دورهمی های هفتگی به شدت پرهیز نمایند.

در پایان از همراهی و همکاری کلیه اهالی محترم در طول روزهای گذشته کمال تقدیر و تشکر به عمل می آید.
غلبه بر ویروس #کرونا کار آسانی است اگر شما بخواهید و همراهی کنید.

کمیته پیشگیری و مدیریت شیوع #کرونا شمسی رستاق

  • منبع خبر : کانال آبادی شمسی